www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz | www.brdy-respublica.estranky.cz

Jindřich Vařeka: Končí období sporů, začíná doba aktivní spolupráce

2017-03-03 12:40:34 | Město Příbram, Pavlína Svobodová ©

Udržitelný, citlivý a především řízený rozvoj turismu v Brdech a zároveň ochrana území, kde po dlouhá desetiletí působila armáda a běžným návštěvníkům a turistům byl vstup zakázán. To jsou úkoly, které by měla plnit agentura pro rozvoj Brd, která vznikne pod hlavičkou Středočeského kraje. Všechny podbrdské obce tak budou mít jasného a nezpochybnitelného partnera. Společnost by měla úzce spolupracovat nejen se středočeskými obcemi, ale i s Plzeňským krajem.

Foto


(Foto Archiv města Příbrami, Jaroslav Hodrment ©)

Záměr založení schválili radní Středočeského kraje na včerejším jednání. „Cílem agentury bude samozřejmě rozvoj Brd podle potřeb turistů. Je to velmi zajímavé území s vysokým potenciálem. Vzhledem k charakteru přírody je potřeba oblast měnit citlivě, to znamená bez žádných divokých stavebních záměrů a megalomanských projektů,“ vysvětlil plány vedení kraje náměstek pro oblast bezpečnosti a cestovního ruchu Vít Rakušan.

Rozhodnutí kraje založit agenturu vítá i starosta města Příbrami Jindřich Vařeka:
„Tímto končí období sporů a nastává doba aktivní spolupráce,“ uvedl. Jindřich Vařeka dostal jako přizvaný host na včerejším jednání rady kraje dostatek prostoru k vysvětlení stanoviska města Příbrami k dané problematice. „Mimo jiné jsem měl možnost tlumočit přání generálního ředitele Vojenských lesů a statků Josefa Vojáčka, aby kraj sehrál aktivní roli při založení destinační společnosti,“ sdělil Vařeka s tím, že toto přání nejen vojenských lesů, ale i dalších obcí bylo krajem vyslyšeno a v současné době tedy již nic nebrání tomu, aby podmínky založení destinační společnosti mohly být pokud možno všemi dotčenými obcemi diskutovány a společnost mohla být bez dalších průtahů založena.

Plán činnosti chce kraj představit v nejbližších týdnech. Jedním z prvních úkolů by mělo být vyznačení cyklistických tras. „Město Příbram má připraveny zcela konkrétní projekty týkající se především cykloturistiky v oblasti celé brdské vrchoviny,“ nastínil dále Jindřich Vařeka s tím, že v Brdech by mohlo být vyznačeno více než 250 kilometrů cyklistických tras. „Naší hlavní společnou snahou je propojení cyklotras CHKO Brdy a Hřebenů, tedy území téměř od Prahy až do Plzeňského kraje,“ uzavřel Vařeka.Město Příbram, Pavlína Svobodová ©


Vaše jméno:

Váš názor: Přečtěte si Kodex diskutéra.
Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka