www.pribramsko.eu | www.nebeske.cz | www.brdy-respublica.estranky.cz

Jindřich Vařeka: Dementi dementi…*

2017-03-23 08:19:28 | Ing. Jindřich Vařeka ©

V rámci své starostenské funkce bývám podezříván z různých úmyslů. Tato podezření jsou postavena na tvrzení, že jsem své nekalé úmysly nikdy nedementoval a tudíž na nich něco musí být. Přestože si plně uvědomuji, že vymezit se proti nekonečné množině toho, co nechci udělat, popř. toho, co jsem nikdy neřekl, je z hlediska matematického nemožné, zkusím dementovat souhrnně alespoň ty nejfrekventovanější z nich.

Foto

Starosta Příbrami Ing. Jindřich Vařeka.
(Foto Martin Andrle)

Jednodušeji řečeno: důrazně popírám, že bych měl kdy v budoucnu v úmyslu:

1) postavit lanovku mezi Třemošnou a Třemšínem
2) postavit jakoukoli lanovku na povrchu kterékoli z obou polovin naší zeměkoule
3) stavět mohutnou infrastrukturu na Brdech
4) užívat si politiky až do konce svého života
5) nakapsovat se na Aquaparku
6) nakapsovat se na Brdech
7) vysát brčkem vzduch ze skříně, ve které by byl zavřen někdo konkrétní z opozice, nebo z Ekologického centra
8) vysát brčkem vzduch ze skříně, ve které by byl zavřen kdokoli

Co lidstvo lidstvem jest, vždy byly masy krmeny tím, co političtí kejklíři lidem naservírovali. Víra v cokoli od nepaměti přebíjela fakta a ubíjela rozum. Nevěřím proto, že by popření některých, náhodně vybraných fám mohlo na oblaku stvořeném z fabulací, nepochopení a špatných úmyslů něco změnit, ale proč to aspoň nezkusit.

Jindřich Vařeka, starosta města Příbrami

* Poznámka autora: Podstatné jméno dementi (čti dementy, z francouzského démentir) začalo do obecné češtiny pronikat cca před 20 lety s rozvojem svobodných médií. Znamená popření (zpravidla oficiální, úřední) nebo vyvrácení nějaké informace, zprávy. Dementi se obvykle používá jako kategorické ohrazení se proti určitému tvrzení, třeba i fámě.Ing. Jindřich Vařeka ©


Vaše jméno:

Váš názor: Přečtěte si Kodex diskutéra.
Autor:J. Adámek Vloženo: 2017-03-23 17:50:08 IP: 95.105.59.***
Járo, nic ve zlém. Já jsem jen opravdu nepochopil, proč vytahujete dvaapůl roku starou informaci, která už dávno k ničemu není. Pomluva je ÚMYSLNÉ šíření dezinformace. Že článek tehdy vyšel, je pravda. Že se jedná o mrtvou věc, je pravda. Tak proč s tím teď operujete? Není mi jasné, zda jste obětí dezinformace nebo úmyslným aktérem dezinformace. Nedivte se, že jsem se proti vám ozval.
Autor:J. Hodrment Vloženo: 2017-03-23 17:28:46 IP: 176.98.110.***
Ad Jára: K Vašemu příspěvku bych chtěl upřesnit, že starosta Jindřich Vařeka svůj výše uvedený článek napsal na základě mého dotazu. Důvodem mého dotazu bylo to, že jsem se opakovaně setkal s informací, že až dvě třetiny podbrdských starostů nechtějí vstoupit do destinační společnosti, kterou iniciuje příbramská radnice, a to proto, že nesouhlasí či protestují proti realizaci sjezdovek na Třemošné. Navíc někteří uvádějí, že starosta Jindřich Vařeka tuto věc nikdy nedementoval. Jsem toho názoru. že pokud se v terénu šíří takto závažná dezinformace, je takový dotaz na místě.
Autor:pavel Vloženo: 2017-03-23 12:55:08 IP: 109.72.0.***
Járo, když už, tak zkuste číst pozorně. To ale někdy bývá těžké...
Autor:Jára Vloženo: 2017-03-23 11:03:51 IP: 109.72.0.***
Vážený pane Adámku, určitě se mi stalo mnohokrát, že jsem si myslel něco co se později ukázalo jako mylné. Tak jsem uznal svou chybu, poučil se. Ale nikdy jsem se pak veřejně proti tomu nevymezoval jako proti něčemu, "co nechci udělat, popř. toho, co jsem nikdy neřekl", jak uvedl v úvodu článku pan starosta. Takže bych si vyprosil, abyste můj příspěvek označoval za pomluvu. Pan starosta mohl ve svém článku uvést, že se zmýlil, že kdysi měl nějaké plány, které však v současnosti považuje za chybné. Namísto toho nám lže, že toto nikdy neřekl, a lidé jako Vy mu to žerou i s udicí. P.S. Vy jste možná donedávna Brdy neznal, nebo jste byl vyvolený jak uvádíte, avšak my co žijeme na jejich úpatí jsme s nimi srostlí od narození.
Autor:J. Adámek Vloženo: 2017-03-23 10:38:52 IP: 95.105.59.***
Járo, vám se nikdy nestalo, že jste někde řekl něco, co se pak při bližším zkoumání ukázalo jako nesmysl? A to se ukázalo už v předvolebním období. Už tehdy se proti nápadu sjezdovky na Třemošné zvedla vlna nesouhlasu a bylo to velmi rychle z předvolebního programu staženo. Tehdy ještě vládl vojenský újezd, zákaz vstupu, Brdy mimo vyvolené s průkazkou dohromady nikdo neznal. Za to je jasné, že se někdo usilovně snaží vykopat ze země něco, což už je dávno pohřbené. A trousí to mezi starosty obcí, někteří z nich tomu dokonce i věří. A o to tady jde. Pomlouvat, znejistět, pošpinit. Účinná metoda. Na každém šprochu je pravdy trochu, že Járo. Spíš je zajímavé, proč jste si dal takovou práci tuhle kauzu znovu vykopat.
Autor:Hana Vošahlíková Vloženo: 2017-03-23 10:16:07 IP: 109.72.0.***
Vážený pane starosto, dementovat fámy je zatím v tomto městě boj s větrnými mlýny. Čím více se člověk snaží uvést vše na pravou míru, tím více se fámy množí. Lidé, kteří je vytvářejí nechtějí vidět ani slyšet jak to doopravdy je a vůbec je to nezajímá. Ignorují každou snahu o vysvětlení, neuznávají žádné argumenty, odmítají sebeprůkaznější tvrzení. Nemohou jinak, nejede to podle jejich pravidel. Co jim zbývá? Tak štípajó, štípajó ... až uštípajó. To je jejich cíl a o nic jiného jim nejde. Nenechte se uštípat, prosím. Podporuji Vás a věřím, že už jste přesvědčil i spoustu dalších lidí, kteří ztráceli naději, že v Příbrami ještě vůbec někdy půjde něco změnit. Děkuji Vám za vše, co jste zatím v Příbrami dokázal a určitě ještě dokážete.
Autor:Jára Vloženo: 2017-03-23 09:31:09 IP: 109.72.0.***
předvolební rozhovor před 2,5 lety ve kterém pan starosta vypráví o sportovním centru včetně sjezdových tratí na Třemošné už si nikdo nepamatuje? pribramsko.eu/jindrich-vareka-junior-pribramaci-co-bude-dal-3-5808
Počasí

© Jaroslav Hodrment 2015
Redakce
Právní doložka